Ylli i Monakos konfirmon ofertën e 22 milion £ nga Manchester United

Share

Ylli i Monakos Benoit Badiashile këmbëngul se ai nuk është penduar për refuzimin e një transferimi në Manchester United verën e kaluar, shkruan Metro.

Ole Gunnar Solskjaer nuk e ka fshehur dëshirën e tij për të nënshkruar një partner të qendërmbrojtësit për Harry Maguire dhe United kishte identifikuar Badiashile, i cili ka katër ndeshje për U21 të Francës.

United nënshkroi Donny van de Beek, Edinson Cavani, Amad Diallo dhe Alex Telles verën e kaluar, por Solskjaer nuk arriti të nënshkruajë një mbrojtës qendror, i cili i ka kushtuar skuadrës së tij këtë sezon, transmeton arbresh.info.

Sidoqoftë, nuk ishte për mungesë përpjekjesh, me asin e Monakos Badiashile që konfirmoi se ai refuzoi një lëvizje prej 22 milion £ në Old Trafford në favor të qëndrimit në Francë.

‘Ishte zgjedhja e duhur, së pari është se nuk kam shijuar sezone të mira që kur kam qenë në Monako,’ tha Badiashile për RMC.

“Ne kemi luajtur për të qëndruar lart dhe kështu që tani unë vërtet po përjetoj majën e tabelës dhe mendoj se vazhdimi me klubin që më formoi ishte vendimi i duhur dhe kjo po dëshmohet nga sezoni që po kalojmë.

“Pyetur nëse ai pendohet që refuzoi mundësinë për të kaluar në Teatrin e Dndrrave, mbrojtësi hodhi poshtë çdo sugjerim. ‘Jo, aspak.’ tha 19-vjeçari./arbresh.info/


Share

Komente