January 13, 2022

Young Boys mer leje speciale, ndeshja me  United do të luhet në “Old Traford”

Shpërndaje lajmin

Young Boys-it i është dhënë leje speciale për të udhëtuar dhe luajtur me Manchester United pa karantinë.

Përballja në Champions League mes dy ekipeve u vu në diskutim për vendin se ku do të luhej për shkak të përhapjes së variantit të ri të Covid, Omicron.

Për shkak të rivendosjes së karantinës, Young Boys kishte frikë së do të duhej të karatinohej kur të futeshin në Britani. Tani skuadra zvicerane ka konfirmuar se iu është dhënë një përjashtim që do t’i lejojë ata të luajnë në Manchester po u karantinuar më pas. r.t/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *