Zbardhet identiteti i 35-vjeçarit të armatosur deri në dhëmbë: Do vrisja politikanë

Shpërndaje lajmin

Antonio Leka është 35-vjeçari që u arrestua mbrëmjen e sotme nga policia e Lezhës.
Kujtojmë se ai u kap në flagrancë teksa ishte i veshur me rroba ushtarake dhe me jelek anti-plumb. Gjithashtu në mjet iu gjet një armë e mbushur me fishekë dhe municion.
Mësohet se Leka, nuk ka shfaqur rezistencë ndaj punonjësve të policisë në momentin që është arrestuar.
Kur është pyetur se çfarë kishte në plan të bënte, Leka është shprehur se qëllimi i tij, ishte të ekzekutonte politikanët.
“…do vras politikanët e Lezhës, dhe të zhduk farën e keqe të tyre…”  ka pohuar Leka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *