Zbulohet komenti i hidhur që Mbretëresha Elizabeth bëri për Meghan Markle një muaj para vdekjes së saj

0
Shpërndaje lajmin

Një koment i hidhur dyshohet se është bërë nga Mbretëresha Elizabeth për Meghan Markle, një muaj para vdekjes së saj, duke shkaktuar një habi të madhe te të pranishmit.
Një burim i afërt me familjen mbretërore ka thënë, sipas Express, se një muaj para vdekjes së saj, Mbretëresha Elizabeth II ka bërë një koment të hidhur për Meghan Markle, pasi ajo “pa brenda saj”. Mbretëresha thuhet se e quajti Dukeshën e Sussex-it “të ligë” gjatë një pritjeje në Balmoral në gusht 2022, vetëm një muaj para vdekjes së saj.

These conflicting accounts of Lilibet’s first birthday have left fans insanely confused… https://t.co/drdcUnHBgO
— SheKnows (@SheKnows) September 9, 2023

Komenti i supozuar thuhet se është bërë ndërsa marrëdhënia e familjes mbretërore me Harry-n dhe Meghan-in ishte ngrirë pasi Dukesha e Sussex la të kuptohej se një anëtar i familjes mbretërore kishte bërë një koment racist.
Duke folur ekskluzivisht për The Spectator, një burim i afërt me familjen tha se “të gjithë u habitën” kur Mbretëresha bëri komentet e supozuara për Meghan.
“Ishte jashtë karakterit që Mbretëresha të përdorte një fjalë të tillë si ‘e keqe’ për të përshkruar Meghan Markle, por ajo e pa atë.”, pohoi burimi./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *