October 25, 2021

Zbulohet projekti i jahtit më të madh në botë

Shpërndaje lajmin

Kompania VARD ka zbuluar projektin e jahtit më të madh në botë. I quajtur “Somnio”, është i gjatë 222 metra dhe vetëm disa fatlumë do të jenë në gjendje ta shijojnë jahtin që kushon rreth 500 milionë euro. Somnio ka 39 apartamente luksoze në bord dhe do të lundrojë nëpër botë sipas dëshirave të pronarëve.

Jahti më i madh në botë - Somnio - është zbuluar dhe ajo është aq e madhe sa është krijuar një kategori e re - 'linja e jahteve'

Apartamentet në bord do të kushtojnë më shumë se 9.5 milion euro.Do të ketë gjithashtu një kuzhinë personale, palestër, bibliotekë, hapësira për të ngrënë brenda dhe jashtë. Pronarët do të kenë akses në një bodrum vere me kapacitet prej 10,000 shishe, një zgjedhje restorantesh dhe bare, dhe një klub plazhi në bord që përmban pajisjet e sporteve ujore. /abcnews.al

'Somnio' do të nisë në 2024 dhe, me një gjatësi prej 222m (728ft), do të jetë e lehtë të dallohet nga jashtë

Somnio do të shërbejë si një komodë lundruese për super të pasurit, duke ofruar 39 apartamente ultra luksoze duke filluar nga 9.5 milion euro (8.1 milion £ / 11.2 milion dollarë)

Pronarët do të kenë qasje në një bodrum 'spektakolar' me kapacitet prej 10,000 shishesh dhe dhomë provë

Një deklaratë për zbulimin e Somnio thotë: 'Somnio është


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *