Zbulohet se çfarë do të ndodhë në Krishtlindjet e para pa Mbretëreshën Elizabeth

Shpërndaje lajmin

Krishtlindja e parë e familjes mbretërore pa Mbretëreshën Elizabeth do të jetë më pak formale se zakonisht dhe anëtarët mbretërorë nuk do të akordohen për të parë fjalimin e mbretit.
Jenny Bond, një ish-redaktore mbretërore për BBC, thotë se familja mbretërore do të mblidhet këtë vit, si çdo vit, në Sandringham Estate në Norfolk për të festuar Krishtlindjet.
Duke folur për revistën OK! në Mbretërinë e Bashkuar, ekspertja shpjegoi se si Krishtlindjet kanë qenë gjithmonë një festë zyrtare për familjen mbretërore.
Por Krishtlindjet e para të Mbretit Charles si monark do të jenë më të mbushura me njerëz se mbledhjet e viteve të mëparshme.
Cilën traditë e Mbretëreshës Elizabeth do të “thyejë” Charles?
Në fakt, siç raporton eksperti, Mbreti Charles do të thyejë traditën që kërkon që familja të mblidhet gjithmonë për të parë fjalimin televiziv të monarkut që shfaqet pasditen e Krishtlindjeve, shkruan .
Sipas saj, Charles do ta braktisë këtë ritual “të modës së vjetër” dhe në vend të kësaj do që të dashurit e tij të fokusohen në rikujtimin e kohëve të tyre të lumtura me Mbretëreshën Elizabeth.
Përveç kësaj, gazetari thotë se mbreti me siguri do të ndjekë hapat e nënës së tij dhe do të regjistrojë fjalimin e Krishtlindjes.
“Unë jam i sigurt se ai do të regjistrojë fjalimin disa ditë më parë dhe ai me siguri do t’i referohet humbjes së Mbretëreshës Elizabeth,” thotë Bond.
Charles ftoi Harry-n dhe Meghan-in në festimet e Krishtlindjeve të familjes
Vihet re se në fillim të këtij muaji, Mbreti Charles thuhet se ftoi Meghan Markle dhe Princin Harry në festimet familjare të Krishtlindjeve, pavarësisht faktit se ata u larguan nga detyrat e tyre mbretërore pothuajse tre vjet më parë.
Sipas një burimi të afërt me mbretin, megjithatë, thuhet se ata nuk do të marrin pjesë, pavarësisht se do të jetë hera e parë që Charles organizon mbledhjen vjetore familjare dhe festat e Krishtlindjeve në një pronë private në Norfolk./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *