Zgjedhja e drejtuesit të ri, ambasadorja Yuri Kim e nis vitin me vizitë në SPAK

0
Shpërndaje lajmin

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në ambientet e SPAK.
Kjo vizitë e Kim në SPAK vjen fill pas zgjedhjes së kreut të ri të këtij institucioni, Altin Dumani, proces në të cilin zyrtarja e Shteteve të Bashkuara ishte edhe pjesëmarrëse dhe tejet e përfshirë për një proces transparent dhe të drejtë.
Ende nuk bëhet me dije se cilat janë arsyet e vizitës së Kim, e cila është e para pas vendosjes së Dumanit në krye.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *