Zjarr masiv në fshatin Gllavë të Memaliajt, rrezikohen banesat

0
Shpërndaje lajmin

Pranë fshatit Gllavë në bashkinë e Memaliajt një zjarr që mendohet se është vendosur nga gjahtarë të paligjshëm të zonës ka marrë përmasa të rrezikshme.
Zjarri ka përfshirë një masiv me pisha dhe gjendet pranë zonës së banuar.
Ndërkohë, një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e kësaj të shtunë në brendësi të territorit të Pyllit të Sodës.
Zjarri ka prekur një sipërfaqe me pisha teksa po përhapet me shpejtësi i favorizuar edhe nga era e fortë bregdetare.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Zjarr masiv në Pyllin e Sodës, digjet një sipërfaqe e madhe me pisha
Vrasja dhe plagosja me armë zjarri në Kurbin, Policia: Pista kryesore ku po hetojmë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *