Zjarr në hyrje të Vlorës, flakët rrezikojnë bizneset

0
Shpërndaje lajmin

Një zjarr i madh ka rënë në hyrje të Vlorës, në autostradën Fier-Vlorë.
Flakët rrezikojnë dhe disa biznese në anë të rrugës e shumë pranë autostradës.
Forcat zjarrfikëse ndodhet në terren për të evituar përhapjen e flakëve.
Ndërkohë, zjarri ka përfshirë edhe një pjesë të masivit pyjor në Arrëz, në afërsi të piramidës numër 9, në kufi me Greqinë.
Flakët kanë nisur të dielën në mbrëmje, dhe sot në mëngjes është vënë në kontroll nga forcat zjarrfikëse dhe punonjësit e emergjencave në Bashkinë e Kolonjës. Por, nga temperaturat e larta ai është aktivizuar sërish.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Digjen Greqia e Spanja, Autoritetet: E keqja kaloi, por zjarret s’janë nën kontroll
Një bari humb jetën nga zjarret në Greqi , rrezikohen zonat përreth Athinës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *