September 25, 2021

 Zjarr prej 11 orësh në Kurbin, shkrumbohen sipërfaqet me ullinj

Shpërndaje lajmin

Një zjarr ka rënë në fshatin Katund i Ri në Kurbin që prej 11 orësh. Gjatë 3 orëve të fundit zjarri ka përfshirë sipërfaqe me ullinj dhe shuarja e tij është shumë e vështirë për shkak erërave të fuqishme.

Banorët e zonës kanë tentuar gjithashtu të izolojnë vatrat, por pa sukses. Ata kërkojnë ndërhyrje nga ajri për shuarjen e flakëve, ndërsa shkaqet e shkaktimit të tij nuk dihen ende./albeu.com

 

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *