“Zoti ua shtoftë inatin”, Balla: Fshati Lumas me qendër shëndetësore brenda 2 javëve

Share

Taulant Balla ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Bashkinë e Cërrikut, ku edhe ka inauguruar qendrën e re shëndetësore.

Në fjalën e tij Balla tha se kjo qendër shëndetësore i kishte munguar fshatit Lumas prej kohësh, por që tashmë u realizua.

“Me rëndësi është se koha e ndërtimit është një kohë shumë e shkurtër, punimet filluan para dy javësh dhe sot jemi që kushtet ku qendra shëndetësore është plotësisht e përfunduar dhe stafi mjekësor këtu do të ketë mundësinë të ofrojë shërbime në cilësinë e duhur.

Kjo na mungonte në këtë fshat, dhe sot është një fjalë e mirëmbajtur. Shumë mirënjohës qeverisë dhe popullit të Kuvajtit që mbeten gjithmonë një mik i Shqipërisë dhe që kanë gjetur një instrument të duhur të financimit”, tha Balla, ndërsa shtoi në këto raste thuhet: “Zoti ua shtoftë inatin”.

Ai gjithashtu theksoi se edhe për shumë fshatra të tjerë janë duke u punuar projekte për qendra të reja shëndetësore.

/abcnews.al/

Komento

Recent Posts

  • 18 vjecare
  • lajme
  • Shqiperi
  • vdekje

Vuante nga epilepsia, ndërron jetë 18 vjeçarja në Tiranë

16 mins ago
  • a1Instant
  • adoleshente
  • Aktualitet
  • tirane

Vdes adoleshentja në Tiranë

1 hour ago