September 24, 2021

ZTE nis rrugëtimin në tregun e pajisjeve inteligjente, krijon telefonin e veçantë

Shpërndaje lajmin

ZTE filloi zgjerimin e shitjeve të telefonit të tij të ri Axon 30 Ultra 5G, të cilin e krijoi për të konkurruar me telefonat më të fundit nga kompanitë e mëdha të teknologjisë.

Telefoni i ri vjen me një dizajn shumë të veçantë dhe një strukturë të mbrojtur nga xhami anti-goditje dhe rezistente ndaj gërvishtjeve, dimensionet e kësaj strukture (161.5 / 73/8) mm dhe pesha e tij është 188 g.

Pajisja ka një nga ekranet më të mira AMOLED me një frekuencë ekuivalente me 144 Hz, me përmasa 6.67 inç, duke shfaqur rezolucionin e (2400/1080) pikselë dhe që merret me teknologjitë HDR10 +.

Performanca e mire e këtij telefoni sigurohet nga procesori modern Qualcomm Snapdragon 888 5G, 8 GB RAM dhe 128 dhe 256 GB memorie e brendshme.

Sa i përket kamerës kryesore, ajo erdhi me katër lente me një rezolucion (64 + 64 + 64 + 89 megapiksel, dhe kamerën e përparme me 16 megapikselë.

ZTE e pajisi atë me dy porta SIM celular, një port USB Type-C 3.1, një skaner të gjurmëve të gishtave dhe një bateri 4600 mAh që punon me karikim të shpejtë 4 +./abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *