Zuckerberg: Meta, e fokusuar në ndërtimin e aplikacioneve të komunikimit

Shpërndaje lajmin

Shefi i Meta Platforms, Mark Zuckerberg tha se kompania është e përqendruar në ndërtimin e aplikacioneve të komunikimit dhe platformave të zhvilluesve, duke folur të martën në një provë të profilit të lartë mbi të ardhmen e biznesit të saj të ri metaverse.
I veshur me një kostum blu, një maskë të bardhë dhe syze, Zuckerberg u paraqit në gjykatën federale në San Jose, Kaliforni, për të mbrojtur blerjen nga Meta të zhvilluesit të aplikacioneve të realitetit virtual, Brenda, shkruan “Reuters.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *