Zv.presidenta e SHBA-së rezulton pozitive me COVID-19

Shpërndaje lajmin

Zëvendëspresidentja e SHBA, Kamala Harris ka rezultuar pozitive me COVID-19 ditën e sotme, tha zëdhënësja e saj.
Sipas saj, Harris nuk ka shfaqur asnjë simptomë, e cila do izolohet në shtëpinë e saj teksa edhe vazhdon të punojë.
Ajo do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë pasi të dalë negative, tha Allen.
Kamala, e cila është e vaksinuar nga doza e dytë Covid, nuk ka qenë në kontakt me Presidentin Joe Biden ose Zonjën e Parë, Jill Biden që nga e hëna e kaluar gjatë Pashkëve të Shtëpisë së Bardhë.
Ndihmës të shumtë të zëvendëspresidentes thonë se ajo rezultoi pozitive për Covid pak para se të bashkohej me Presidentin Joe Biden.
Sipas ndihmësve, Harris ka shkuar në Shtëpinë e Bardhë, e cila u testua takimit me Biden.
Ajo është zyrtarja më e lartë në administratën e Bidenit që ka rezultuar pozitive gjatë javëve të fundit.
Harris mori vaksinën e saj të dytë përforcuese Covid më 1 prill dhe vaksinën e saj të parë përforcuese në tetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.