Zv rektori: Bujqësori me 2,2 për qind të studentëve, por kërkesa në rritje

Shpërndaje lajmin

Zv. rektori i Universitetit Bujqësor të Tiranës, Ilir Kapaj thotë se kërkesat e studentëve kanë qenë vazhdimisht të larta.
Ai tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se këtu ndikon dhe bursa nga qeveria.
Sipas tij bursat janë një stimulim për maturantët e këtij viti në mënyrë që të aplikojnë sa më shumë në degë që janë të rëndësishme për ekonominë.
“Qeveria mbështet në masë të madhe një pjesë të mirë të studentëve në varësi të kategorive të mesatareve me reduktim të tarifës së studimit dhe me bursa studentët e ekselencës për degë të rëndësishme për ekonominë e vendit, i cili është një stimulim për regjistrimin e maturantëve të rinj në këto degë”, tha Kapaj.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Zv. rektori: Kërkesa të larta tek Universiteti Bujqësor, shkak kryesor bursat
The post Zv rektori: Bujqësori me 2,2 për qind të studentëve, por kërkesa në rritje first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *