April 16, 2021

Zvicra, favorite ndaj Lituanisë

Shpërndaje lajmin

Zvicra pas fitores ndaj Bullgarisë 1:3, e pret sonte Lituaninë, në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Botëror, “Katar 2022”. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45.

Nati shihet si favorit përballë Lituanisë, që u mposht së fundi nga Kosova me shifrat 4:0, shkruan albinfo.ch.

Në këtë grup janë edhe Italia dhe Irlanda Veriore, andaj fitorja është e detyrueshme për Përfaqësuesen zvicerane.

Vendi i parë kualifikohet direkt në Botëror, derisa i dyti luan në “play-off”.

Ndërkohë, në këtë grup, Italia do të luajë ndaj Bullgarisë.

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *