October 16, 2021

Zvicra i këput kokën të gjithëve, eliminon Francën dhe prek çerekfinalet (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Kombëtarja e Zvicrës ka kaluar në fazën çerekfinale të  Euro 2020 teksa e ka mposhtur Kombëtaren e Francës pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5-4, shkruan Albeu.com.

Rezultati pas 90 minutave të para ishte 3-3 dhe që nuk ndryshoi pas 30 minutave vazhdime.

Në çerekfinale Zvicra përballet me Spanjën.

Ndërkohë, Kylian Mbappe  humbi penalltinë vendimtare që i kushtoi eliminimin Francës. /albeu.com/

PENALLTITË:

10- Gjuan Mbape- humbet.

9- Gjuan Mehmedi- shënon.

8- Gjuan Kimpembe- shënon.

7- Gjuan Vargas- shënon.

6- Gjuan Thuram- shënon.

5- Gjuan Akanzhi- shënon.

4- Gjuan Zhiru- shënon.

3-Gjuan Shar-shënon.

2- Gjuan Pogba- shënon.

1- Gjuan Gavranoviç – shënon.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *