Zvicra mposht Andorrën me rezultat 3-0, shënojnë Xhaka e Shaqiri

0
Shpërndaje lajmin

Në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”, sonte në Sion është zhvilluar ndeshja mes Zvicrës dhe Andorrës, ku triumfoi Zvicra me rezultat 3-0.
Golin e parë e ka shënuar Itten në minutën e 49-të.
Kapiteni Granit Xhaka ka shënuar gol në minutën e 84-të i pasuar nga Xherdan Shaqiri.
Shaqiri ka shënuar gol në minutën e 92-të për rezultatin 3:0.

Goal! | Xherdan Shaqiri | Switzerland 3-0 Andorrapic.twitter.com/wtMRM4WLkM
— FootColic (@FootColic) September 12, 2023

 
 

GRANIT XHAKA WITH AN TONI KROSS ESQUE GOAL pic.twitter.com/3NavhOYV2H
— Daily Dose Football (@footblaze) September 12, 2023

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *