Zvicra përfshihet nga një valë e nxehtë, temperaturat deri në 29 gradë Celsius

Shpërndaje lajmin

Duke filluar nga sot, “mot përgjithësisht me diell dhe gjithnjë e më i ngrohtë” pritet në gjithë Zvicrën, sipas Zyrës Federale të Meteorologjisë (MeteoSwiss), njofton albinfo.ch.
“Në fillim të javës do të ketë presion të lartë, i cili do të sjellë një mot përgjithësisht me diell dhe gjithnjë e më të ngrohtë”, njoftoi MeteoSwiss.
Tendencat e fundit të motit tregojnë se “dielli dhe pothuajse vapa e verës duhet të na shoqërojnë në një pjesë të madhe të javës, me kulme në 25 apo edhe 28 gradë në fushë”.
Të mërkurën temperaturat duhet të arrijnë 28 gradë në Cyrih dhe Gjenevë dhe 29 në Sion.
Kjo do të vijë si një lehtësim i mirëpritur për të gjithë ata që janë lodhur nga moti i freskët, shiu dhe era e ditëve të fundit (në varësi të vendit ku jetoni në Zvicër), veçanërisht pasi, siç tha MeteoSwiss, valët e të nxehtit nuk janë të padëgjuara në mes të majit. /Albinfo.ch
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.