April 19, 2021

Zvicra regjistroi 2053 raste me Covid, në 24 orët e fundit

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 2053 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 43,094, ndërkohë që shkalla e pozitivitetit është 4.8 për qind.

BAG gjithashtu raporton 10 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 50 persona shtesë u shtruan në spital. /Albinfo.ch


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *