ZYRTARE/ Bayern njofton shkarkimin e Nagelsmann, e pason Tuchel

0
Shpërndaje lajmin

Tashmë është zyrtare. Julian Nagelsmannd largohet nga Bayern.
Në mesazh, Bayern shkruan: “FC Bayern Munich ka liruar trajnerin Julian Nagelsmann. Kryetari i bordit, Oliver Kahn dhe drejtori sportiv, Hasan Salihamidzic, kanë marrë këtë vendim në kordinim me presidentin Herbert Hainer. Nagelsmann do të pasohet nga Thomas Tuchel, i cili ka firmosur një kontratë deri më 30 qershor 2025 dhe do të udhëheqë stërvitjen për herë të parë të hënën.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by FC Bayern (@fcbayern)

 

View this post on Instagram

 
A post shared by FC Bayern (@fcbayern)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *