January 28, 2022

Zyrtare: Driton Kuka shpallet trajneri më i mirë në botë për vitin 2021

Shpërndaje lajmin

Driton Kuka është zgjedhur trajneri më i mirë në botë për vitin 2021 në sportin e xhudos.

Trajneri kosovar e fitoi këtë arritje në bazë të performancave të xhudistëve kosovar në Lojërat Olimpike.

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi fituan medalje olimpike nën menaxhimin e Tonit, përderisa paraqitje të mira kishin edhe medalistja e Rios, Majlinda Kelmendi, Akil Gjakova dhe Laura Fazliu.

Komuniteti Olimpik i Kosovës përmes një postimi në Facebook dha lajmin për këtë arritje historike për trajnerin pejan.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published.