ZYRTARE/ Fiorentina prezanton trajnerin e ri

Share

Skuadra italiane, Fiorentina ka zbuluar trajnerin e ri. Klubi ka zyrtarizuar si trajner legjendën e futbollit, Vincenzo Italiano.

Italiano ka firmosur kontratë dy-vjeçare deri në vitin 2023, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetë.

43-vjeçari sezonin e kaluar ishte pjesë e Spezias – me të cilin e mbylli sezonin 20/21 në pozitën e 15’të me 39 pikë.

Kujtojmë që Italiano si futbollist kishte luajtur për klubet: Trapani, Hellas Verona, Genoa dhe Chievo.

 

Komento

Recent Posts

  • Aktualitet
  • Kavajë
  • Qerret
  • rusi
  • Të fundit
  • Të Gjitha
  • viktime

Të vdekur në dhomën e saunas, policia: Kush janë 4 viktimat

6 hours ago