September 25, 2021

ZYRTARE/ Hansi Flick do të largohet nga Bayern Munich

Shpërndaje lajmin

Hansi Flick sapo ka konfirmuar largimin e tij nga Bayern Munchen.

Flick duke folur pas triumfit ndaj Wolfsburgut në Bundesligë ka konfirmuar largimin e tij nga “Bavarezët”.

Lajmin e kanë konfirmuar të gjitha mediat gjermane, gjithashtu edhe gazetari i “BILD”, Derek Rae.

Flick drejtoi Bayernin në tripletën e tyre të dytë në 10 vitet e fundit.

“Kam folur me klubin këtë jave dhe jam i vendosur që kontrata ime të mbarojë në verë”, tha ai.

“Klubi e di vendimin tim, gjithashtu edhe lojtarët”, përfundoi Hansi Flick./


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *