September 20, 2021

ZYRTARE/ Norwich City siguron rikthimin në Premier League

Shpërndaje lajmin

Skuadra e Norwich City ka arritur të promovohet në Premierligë.

Në ndeshjen e sotme ndaj Bournemouthit ata edhe do të zyrtarizojnë promovimin në Premierligë.

Pra, me lëshimin e pikëve nga Swanesa City dhe Brentford, Norwich ngjitet në tabelën e Prmierligës.

Kështu, me 90 pikë të grumbulluara në 41 ndeshje të zhvilluara në ‘Chmapionship’, Norwichi promovohet në ligën e madhe angleze.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *