September 25, 2021

Zyrtare: Rival italian për Lloris, Tottenham prezanton portierin 26-vjeçar

Shpërndaje lajmin

Pierlugi Gollini është zyrtarisht lojtar i Tottenham. Klubi anglez ka arritur akordin me Atalatën për huazimin e portierit italian, i cili do të nisë aventurën e radhës në karrierë.

26-vjeçari është pjesë e Atalantës prej vitit 2017, teksa ka provuar të luajë më parë në Angli me ekipin U18 të Manchester United dhe me Aston Villa.

Jemi të gëzuar t’u njoftojmë nënshkrimin me Pierluigi Gollini, i cili vjen në huazim nga Atalanta për një sezon, me të drejtë blerjen e përhershme të tij“, shkruan Tottenham në komunikatën zyrtare. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *