January 14, 2022

ZYRTARE/ Rui Patricio nënshkruan me Romën

Shpërndaje lajmin

Epoka portugeze ka filluar te skuadra e Romës.

Jose Mourinho ka nënshkruar me bashkombasin e tij, portierin e Wolvesit, Riu Patricio.

Skuadra nga kryeqyteti italian do të paguaj 10 milionë funta te skuadra e Premierligës për shërbimet e portierit portugez.

33 vjeçari më parë ka qenë pjesë e Sportingut të Lisbonës derisa ka fituar Kupën e Evropës dhe Ligën e Kombeve me Portugalinë.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *