January 24, 2022

Zyrtari shëndetësor: “Nuk prisnim që infeksionet të rriteshin kaq shumë në Zvicër”

Shpërndaje lajmin

Përballë një rritje drastike të numrit të rasteve të koronavirusit që nga fillimi i korrikut, Anne Lévy, drejtoreshë e Zyrës Federale të Shëndetit Publik (FOPH), tha se ajo është e shqetësuar për rigjallërimin e sëmundjes në Zvicër, transmeton albinfo.ch.

“Ne e dinim se do të ndodhte, por nuk prisnim që ajo të rritet kaq shumë numri dhe kaq shpejt”, tha ajo për mediat zvicerane.

Ajo shtoi se “pandemia nuk ka mbaruar ende dhe situata e ardhshme është e vështirë të vlerësohet”. /Albinfo.ch


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *