Zyrtarja e DASH vjen në Tiranë, takon Ramën dhe Alibeajn

Shpërndaje lajmin

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit Karen Donfried do të vizitojë Shqipërinë më 28 prill.
Donfried pritet të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama.
Në axhendën e zyrtares amerikane është edhe një takim me kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj.
Pjesë e takimit në selinë blu do të jetë edhe nënkryetarja e PD Jorida Tabaku.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Zyrtarja e lartë e DASH viziton Tiranën më 28 prill
Diplomatja amerikane viziton sot Kosovën

Leave a Reply

Your email address will not be published.